Учебен план
Учебният план се състои от няколко професионални направления и последващи специализации, изградени от специално селектирани обучителни модули. Всеки обучителен модул съдържа курсове със силен фокус към практиката, а на финала на всеки курс курсистите преминават през практически изпит, демонстрирайки придобитите умения.
Fundamentals Module
Professional Modules
-
-
27 кредита | 4 месеца
-
24 кредита | 4 месеца
-
30 кредита | 4 месеца
-
27 кредита | 4 месеца
-
-
-
27 кредита | 4 месеца
-
27 кредита | 4 месеца
-
24 кредита | 4 месеца
-
30 кредита | 4 месеца
-
-
-
27 кредита | 4 месеца
-
30 кредита | 4 месеца
-
27 кредита | 4 месеца
-
-
-
27 кредита | 4 месеца
-
24 кредита | 4 месеца
-
30 кредита | 4 месеца
-
27 кредита | 4 месеца
-
Specialization
След придобиване на професия Back-End софтуерен инженер със C#, Back-End софтуерен инженер с Java или Софтуерен инженер с Python, курсистите имат възможност да продължат с модула DevOps, специализирайки се като “Full-Stack Developer”.
-
24 кредита | 4 месеца
-
24 кредита | 4 месеца
-
24 кредита | 4 месеца
IT Career Booster
Как да кандидатствам?
Как ще протече обучението ми?
- 1
- Entry Module
- 2
- Exam
- 3
- Fundamentals Module
- 4
- Professional Modules
- 5
- Specialization
Кога ще стартирам работа?
1 - 2 години
Започни Работа
Кога ще се дипломирам?
Back-End софтуерните инженери със C# владеят в голяма дълбочина програмирането и практическата разработка на уеб-базиран софтуер с езика C#, средата Visual Studio и платформата .NET. Те имат сериозни познания както по сървърни (back-end) технологии, бази данни, уеб услуги и cloud приложения, така и в клиентското (front-end) програмиране с JavaScript, AJAX и разработката на SPA приложения (Single Page Apps). В СофтУни обучаващите се за Back-End софтуерни инженери със C# получават солидни практически умения по програмиране (логическо мислене и умения за решаване на задачи, структури от данни и алгоритми, обектно-ориентирано и функционално програмиране, качествен програмен код) и се специализират в разработването на модерни уеб приложения чрез съвременните уеб технологии, инструменти и технологични рамки (frameworks) от C# / .NET екосистемата: HTML, CSS, JavaScript, jQuery, Bootstrap, AJAX, SPA, C#, Visual Studio, ООП, бази данни, SQL, SQL Server, Entity Framework, REST услуги, cloud технологии и ASP.NET MVC, както и работа с Git, GitHub и инструменти за колаборация и разработка в екип.
Back-End софтуерните инженери с Java владеят в голяма дълбочина програмирането и практическата разработка на уеб-базиран софтуер с езика Java и платформата Java EE. Те имат сериозни познания както по сървърни (back-end) технологии, бази данни, уеб услуги и cloud приложения, така и в клиентското (front-end) програмиране с JavaScript, AJAX и разработката на SPA приложения (Single Page Apps). В СофтУни Back-End софтуерните инженери с Java получават солидни практически умения по програмиране (логическо мислене и умения за решаване на задачи, структури от данни и алгоритми, обектно-ориентирано и функционално програмиране, качествен програмен код) и се специализират в разработването на модерни уеб приложения чрез съвременните уеб технологии, инструменти и технологични рамки (frameworks) от Java и Java EE екосистемата: HTML, CSS, JavaScript, jQuery, Bootstrap, AJAX, SPA, Java, Eclipse, IntelliJ IDEA, ООП, бази данни, SQL, Oracle, JPA / Hibernate, Spring Framework, REST услуги, JAX-RS, cloud технологии, Servlets/JSP, Spring MVC и Java EE, както и работа с Git, GitHub и инструменти за колаборация и разработка в екип.
Front-End разработчиците с JavaScript владеят в голяма дълбочина уеб програмирането и практическата разработка на уеб приложения. Те имат дълбоки познания и практически умения както в клиентското (front-end) програмиране, така и по сървърни (back-end) JavaScript технологии. Front-End разработчиците с JavaScript получават солидни умения по функционално програмиране, работа с масиви и обекти, класове, DOM, обектна композиция, прототипно програмиране (наследяване), асинхронно програмиране, компонентно тестване, изграждане на SPA (Single-Page Application) и други базови JS концепции. Специализират в т.нар. full-stack JavaScript разработка на модерни уеб приложения, ползвайки технологии като HTML, CSS, TypeScript, Node.js, Express.js, MongoDB, React, Angular.
Софтуерните инженери с Python владеят в голяма дълбочина програмирането и практическата разработка на уеб-базиран софтуер с езика Python, средата PyCharm и фреймворка Django. Те имат сериозни познания както по сървърни (back-end) технологии, бази данни, уеб услуги и cloud приложения, така и в клиентското (front-end) програмиране с JavaScript, AJAX и разработката на SPA приложения (Single Page Apps). В СофтУни софтуерните инженери с Python получават солидни практически умения по програмиране (логическо мислене и умения за решаване на задачи, структури от данни и алгоритми, обектно-ориентирано и функционално програмиране, качествен програмен код) и се специализират в разработването на модерни уеб приложения чрез съвременните уеб технологии, инструменти и технологични рамки (frameworks) от Python екосистемата: HTML, CSS, JavaScript, jQuery, Bootstrap, AJAX, SPA, Python, PyCharm, ООП, бази данни, SQL, SQL Server, Django, REST услуги, cloud технологии, MVC, както и работа с Git, GitHub и инструменти за колаборация и разработка в екип.
C# Full-Stack разработчиците са запознати с всички етапи и всички слоеве в процеса на създаване на софтуер и автоматизираната му поддръжка. Те могат да си служат както с Back-end, така и с Front-end технологии. Този вид специалисти имат необходимите познания и способности да извървят сложния път от първоначалната концепция до крайния продукт. Те работят с огромен набор от инструменти, разбират от множество технологии и знаят как софтуерът, който изграждат, трябва да функционира отначало докрай. Te могат спокойно да "разговарят" както с интерфейса, така и със сървъра, както и да общуват директно с клиента.
Обучаващите се за C# Full-Stack разработчици получават солидни практически умения по програмиране (логическо мислене и умения за решаване на задачи, структури от данни и алгоритми, обектно-ориентирано и функционално програмиране, качествен програмен код) и се специализират в разработването на модерни уеб приложения чрез съвременните уеб технологии, инструменти и технологични рамки (frameworks) от C# / .NET екосистемата: HTML, CSS, JavaScript, Angular, Bootstrap, AJAX, SPA, C#, Visual Studio, OOП, бази данни, SQL, SQL Server, Entity Framework, REST услуги, cloud технологии и ASP.NET MVC, както и работа с Git, GitHub и инструменти за колаборация и разработка в екип.
Java Full-Stack разработчиците са запознати с всички етапи и всички слоеве в процеса на създаване на софтуер и автоматизираната му поддръжка. Те могат да си служат както с Back-end, така и с Front-end технологии. Този вид специалисти имат необходимите познания и способности да извървят сложния път от първоначалната концепция до крайния продукт. Те работят с огромен набор от инструменти, разбират от множество технологии и знаят как софтуерът, който изграждат, трябва да функционира отначало докрай. Te могат спокойно да "разговарят" както с интерфейса, така и със сървъра, както и понякога да общуват директно с клиента.
Обучаващите се за Java Full-Stack разработчици получават солидни практически умения по програмиране (логическо мислене и умения за решаване на задачи, структури от данни и алгоритми, обектно-ориентирано и функционално програмиране, качествен програмен код) и се специализират в разработването на модерни уеб приложения чрез съвременните уеб технологии, инструменти и технологични рамки (frameworks) от Java екосистемата: HTML, CSS, JavaScript, Angular, SASS, Bootstrap, AJAX, SPA, Java, IntelliJ IDEA, OOП, бази данни, SQL, MySQL, Hibernate, REST услуги, cloud технологии и Spring, както и работа с Git, GitHub и инструменти за колаборация и разработка в екип. Познават CI/CD процесът и могат да работят с инструменти за автоматизирано управление на версиите и предоставяне на работещ продукт на клиентите.
Python Full-Stack разработчиците са запознати с всички етапи и всички слоеве в процеса на създаване на софтуера. Те могат да си служат както с Back-end, така и с Front-end технологии. Този вид специалисти имат необходимите познания и способности да извървят сложния път от първоначалната концепция до крайния продукт. Те работят с огромен набор от инструменти, разбират от множество технологии и знаят как софтуерът, който изграждат, трябва да функционира отначало докрай. Te могат спокойно да "разговарят" както с интерфейса, така и със сървъра, както и понякога да общуват директно с клиента.
Обучаващите се за Python Full-Stack разработчици получават солидни практически умения по програмиране (логическо мислене и умения за решаване на задачи, структури от данни и алгоритми, обектно-ориентирано и функционално програмиране, качествен програмен код) и се специализират в разработването на модерни уеб приложения чрез съвременните уеб технологии, инструменти и технологични рамки (frameworks) от Python екосистемата: HTML, CSS, JavaScript, JQuery, Angular, SASS, Bootstrap, SPA, Python, PyCharm, OOП, бази данни, PostgreSQL, REST услуги, cloud технологии и Django, както и работа с Git, GitHub и инструменти за колаборация и разработка в екип.